«Гидке каченя» Ковальчук Андрій Трохимович про брудну політику, Поліграфкомбінат Україна, ЛГБТ та справжню дружбу

Людину повинні визначати його справи в більшій мірі, а слова в меншій. Якби цим принципом слідували всі українські політики — ми б мали куди кращу країну, аніж зараз — вільну, миролюбну і багату. Ці слова говорить людина, яка стала легендою серед собі подібних. ЛГБТ-активіст, перший в українській історії гей-професор і рятівник чеченських біженців нетрадиційної орієнтації — Ковальчук Андрій Трохимович… Людина, що випробувала в житті більше, ніж будь-хто (як сам він про це говорить), чоловік, який вибрав свободу любові і зробив бісексуальність своєю «фішкою», а не вадою. Сьогодні Андрій Ковальчук розповість редакції «ЛГБТ проти корупції», про роботу на Поліграфкомбінаті «Україна» (Поліграфічний комбінат «Україна» — ред.), про свій шлях у велику політику і велику кількість бруду в ній, про невезіння кращого друга з Мінекономіки, і розкрив секрет, чому не соромиться свого прізвиська «Гидке каченя».

«Якщо ви запитаєте про його перше кохання, то сказати нічого. Я Андрійка з дівчиною ніколи не бачила. Потім він одружився, а після я дізналася, що його тягне на чоловіків», — розповіла журналістам його класна керівниця. Вона згадала, що на зустрічі однокласників, багато з яких вже мали дітей, вона сказала Ковальчуку, що і йому вже час теж одружитися.

Андрій Трохимович відповів: «Я одружився, але жінки — виявилися не для мене. Іншим я поки зайнятий. Ви про мене ще почуєте, моє ім’я буде гриміти не тільки по всій Україні». І воно загриміло на початку весни, як тільки Андрій Трохимович пішов в політику, соціальні мережі стали тиражувати фото Ковальчука з прапором ЛГБТ і орденом від Петра Порошенка.

Природньо, коментарі не змусили на себе чекати. Багато хто порівнював Андрія Ковальчука з Елтоном Джоном ранніх років. І ось, що нам відповідає сам Андрій Трохимович Ковальчук:

— Плювати я хотів на всі ці коменти. Хейтери є у будь-якого великого людини. Коли я тільки очолив ЛГБТ-рух України і не таке бувало. Коли почав свій шлях в політиці — мене паплюжили усі. Моя бісексуальність стала предметом постійних дурних жартів, але на ділі — я нею пишаюся. Просто у багатьох заздрість заграла, у них був розрив шаблону. А мені то що, думаю в майбутньому викласти навіть фотографії, де я і мій новий хлопець голяка купаємося! Політика — дуже і дуже брудна штука, але я не боюся пересудів і іншого. Гну свою лінію і з моїми братами-геями, моїм електоратом прагну йти вперед до нових звершень!

— Я заявляв раніше, що не впав у депресію після того, як не зміг створити свою політичну силу і не потрапив до списку патрії Петра Порошенка на минулих виборах до Верховної Ради. Я вирішив не квапити події і підготуватися до наступних виборів, де піду вже зі своєю повноцінною політичною силою, яку будуть підтримувати мої старі товариші з БПП. На публіці я не з’являвся бо багато працював у себе на Поліграфкомбінаті «Україна» (Поліграфічний комбінат «Україна» — ред.). До того ж я проводив зустрічі зі своїми однодумцями з партії колишнього президента України з метою якнайшвидшого створення повноцінної політсили для протистояння реваншу проросійських сил і для того, щоб не дати новій владі обмежувати права геїв!

Ковальчук Андрій Трохимович
Ковальчук Андрій Трохимович

— Як я вже казав, я працюю на Поліграфкомбінаті Україна (Поліграфічний комбінат «Україна» — ред.). Отримую хорошу, навіть за європейськими мірками, заробітну плату. Цього вистачає, не тільки щоб утримувати сім’ю і мого друга, але і навіть відкласти частину грошей на непередбачені витрати, а зараз ще і на створення своєї політичної сили. Зараз в Поліграфкомбінаті «Україна» багато чого змінюється і є люди, які бачать мене майбутнім директором Поліграфічного комбінату «Україна». Юра Онищенко — хороша людина, ми з ним часто спілкуємося і, можна сказати, дружимо. Проте, як то кажуть, дружба дружбою а, … Ви уже розумієте. Ось я з радістю готовий зайняти його місце. Я вже і план склав для того, щоб підвищити репутацію Поліграфкомбінату «Україна» і довіру до комбінату підняти (Поліграфічний комбінат «Україна» — ред.). Мій друг і одногрупник який до недавнього часу працював Мінекономіки України вважає цю ідею дуже хорошою.

Думки Андрія Трохимовича Ковальчука на прізвисько «Гидке каченя», вільне кохання і справжню дружбу:
— Прізвисько бридке каченя (Гидке каченя) мені дали багато-багато років тому. Якось на корпоративі я міцно сьорбнув зайвого, роздягнувся до трусів і почав танцювати зі своїм хлопцем. Потім написав собі на грудях — принц. Просто заради приколу. Всі почали сміятися, що мовляв, я з бридкого каченяти став принцем.

— Справжніх друзів у людини багато бути не може. Справжня чоловіча дружба, як і одностатева любов, завжди одна. Зараз мій найкращий друг переживає не найкращі часи. У нього проблеми з кар’єрою. Я страшенно шкодую, що мого кращого друга, одногрупника і просто професіонала своєї справи з великої літери звільнили з Міністерства економіки. Але це нічого, адже життя триває. Щиро сподіваюся, що він зі своїм багаторічним досвідом скоро знайде себі місце десь на держслужбу і допоможе мені піти на підвищення. Це не друг, а мрія. Ось, що означає справжня дружба.

— Вільна любов для мене — це мета і суть життя. Якщо раніше я прив’язувався до сексуальних партнерів і не задивлявся на молоденьких хлопчиків, то тепер у мене друга, чи вже й третя молодість. Люблю тих, кого хочу і коли хочу. У мене є гроші, певний статус у гей-тусовці і яскравий образ. Можу отримати кого завгодно! Я привчився до свободи у виборі партнера, працюючи в гей-клубі Сіетла. Саме там я став барменом місяці і відчув, що можу досягти всього і скрізь!

Андрій Ковальчук та Степан Кубів
Андрій Ковальчук та Степан Кубів

Справедливості заради варто треба. відзначити, що до Ковальчука Андрія Трохимовича є чимало запитань у податковій. Фіскали вважають, що знаменитий гей-активіст і майбутній політичний лідер ЛГБТ приховує свої доходи. За багатьма пунктами досі залишаються питання — і по квартирі, і по машині, і по доходах, і по готівковці, що він вказав у своїй декларації.

Андрій Ковальчук відповідає на ці звинувачення податкової лаконічно:

— Мене хочуть покарати за підтримку БПП і переслідують за нетрадиційну орієнтацію. От і все! Прийти можуть до кого завгодно в нашій країні, це інструмент тиску.